نوااسکوشیا

نُوا اِسکوشیا ، ، از استان‌های کشور کانادا و واقع در ساحل جنوب‌شرقی این کشور است.

از دیگر ایالات کانادا می توان به ایالت نوااسکوشیا اشاره کرد، ایالتی که در ساحل جنوب شرقی کانادا واقع شده است و مرکز و بزرگ ترین شهر آن ها لیفاکس می باشد. ایالت نوااسکوشیا یکی از ۴ استانی بود که در ابتدا به کنفدراسیون کانادا پیوستند این استان همچنان یکی از بندرهای دریایی اصلی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس می باشد.
ایالت های کانادا

جالب است که بدانید قدیمی ترین قوم سیاه پوست در کانادا در این استان زندگی می کنند. نام این ایالت یک عبارت لاتین است که به معنی اسکاتلند نو می باشد و پرچم این استان ترکیبی از پرچم و نشان ملی اسکاتلند است. ایالت نوااسکوشیا یکی از کم جمعیت ترین ایالت های کشور کانادا می باشد. البته با توجه به کم بودن مساحت، دومین استان از لحاظ تراکم در کشور کانادا محسوب می شود.

اقتصاد این ایالت از راه های تولید، ماهیگیری و کشاورزی تامین می شود ولی در حال حاضر منابع ماهیگیری با خطر مواجه شده و بروی صنعت شیلات تاثیر نامطلوبی گذاشته است. اخیرا با تغییر اقتصاد این استان و با آموزش ماهیگیران بی کار از آن ها در کار های جدید استفاده شده است. این استان دارای سیستم کامل و جامع عالی شامل دانشگاه کالج فنی و برنامه های کارورزی می باشد. هزینه تحصیل در این دانشگاه ها نسبت به اغلب دانشگاه های کانادا بیشتر می باشد.
هزینه های زندگی در نوااسکوشیا