درباره هلند

تحصیل در کشور هلند

بدون کنکور

دریافت پذیرش در 1 ماه

امکان دریافت بورسیه تحصیلی تا %50 شهریه

امکان اقدام با نمره آیلتس 5.5

اخذ %100 ویزا پس از اخذ پذیرش تحصیلی

دریافت هزینه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه

دریافت مشاوره رایگان

تحصیل در کشور هلند

بدون کنکور

دریافت پذیرش در 1 ماه

امکان دریافت بورسیه تحصیلی تا %50 شهریه

امکان اقدام با نمره آیلتس 5.5

اخذ %100 ویزا پس از اخذ پذیرش تحصیلی

دریافت هزینه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه

دریافت مشاوره رایگان

درباره ی هلند

کشور هلند در شمال غرب اروپا واقع شده است که با کشورهای آلمان و بلژیک مرز مشرک دارند. کشور هلند بزرگترین صادر کننده گل در جهان است و تقریباً ۸۰% از کل گل های جهان از این کشور تامین می شود.پایتخت کشور هلند ، شهر آمستردام میباشد. آمستردام (Amsterdam)، لاهه (The Hague)، رتردام (Rotterdam)، اوتركت (Utrecht)، آیندهوون (Eindhoven) و تیلبورگ (Tilburg) شش شهر بزرگ هلند هستند.
براساس گزارش جهانی شادی در سال ۲۰۱۷، هلند ششمین کشور شاد دنیا است. دوچرخه سواری در این کشور بسیار محبوب بوده، به گونه ای که ۱۵ هزار کیلومتر خط مخصوص دوچرخه سواری در این کشور وجود دارد. حکومت هلند پادشاهی مشروطه‌است که در آن شاه یا ملکه نقش چندان تعیین‌کننده‌ای در سیاست ندارد و بیشتر نماد وحدت ملی است. در ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ میلادی، ملکه بئاتریکس از سمت خود کناره‌گیری کرد و پسرش ویلم الکساندر رسماً پادشاه کشور شد. در این کشور دو مجلس نمایندگان وجود دارد و حزبی که بیشترین آرا در انتخابات پارلمانی را به خود اختصاص دهد، نخست‌وزیر را تعیین و دولت را تشکیل می‌دهد.
هلند ( Netherlands) در لغت به معنی سرزمین های پست است. به این دلیل که از نظر جغرافیایی زمین های این کشور مسطح هستند و 50 درصد این سرزمین ها 1 الی 3 متر بالاتر از سطح دریاست و 17 درصدش حتی پایین تر از سطح دریاست که به آنها زمین های “پلدر” می گویند.

آب و هوای کشور هلند

هلند کشوری است که دارای آب و هوای معتدل دریایی با تابستان های معتدل و زمستان های سرد است. باد و باران در تمام طول سال وجود دارد و ماه های جولای و آگوست مرطوب ترین ماهها هستند و مارس خشک ترین ماه سال است.
از آنجا که هلند کشور نسبتا کوچکی است، و تفاوت کمی در آب و هوا از یک منطقه به منطقه دیگر وجود دارد، به همین دلیل می توان گفت که شهرهای مختلف هلند آب و هوای یکسانی دارند.
از آنجا که هلند سرزمینی مسطح است، باد ممکن است برای گردشگران موجب نگرانی باشد، خصوصا در طول زمستان و تابستان. باد در امتداد ساحل عمدتا بسیار قوی تر از سایر مناطق است.
هلند به عنوان یکی از پر بارش ترین کشورها در دنیا شناخته می شود، در ماه آوریل و ماه می از شدت میزان بارش باران در این کشور کاسته می شود. از ماه سپتامبر تا ماه دسامبر (فصل پاییز) آب و هوای کشور هلند بسیار دلپذیر است و شاهد مه های بسیار غلیظی خواهید بود و هوا به تدریج رو به سرما می رود. در ماه دسامبر و ماه ژانویه شاهد زیبایی های فصل زمستان در کشور هلند خواهید بود، در این فصل آب و هوا مطلوب بوده و دما به ندرت به زیر صفر می رسد، در این فصل دمای هوا بین 1 الی 5.5 درجه متغیر می باشد

نظام آموزشی کشور هلند

تحصیل اجباری برای دانش آموزان از 5 سالگی آغاز و تا 18 سالگی ادامه دارد و در پایان به دانش آموزان مدرک دیپلم در سطوحVWO، HAVO و MBO اعطا می شود. دوره‌ دبيرستان‌ در هلند چهار، پنج يا ۶ سال‌ است‌ كه‌ از ۱۲ سالگی آغاز می‌شود و تا ۱۶ سالگی اجباری است.
وزارت آموزش و فرهنگ و علوم از جمله مهمترين نهادهاي مديريتي آموزشي هلند هستند و سيستم آموزشی هلند، ازيك سيستم واحد تلفيقی تشكيل شده است كه بوسيله قوانين مركزي تنظيم و با سرپرستي مديريت غير متمركز مدارس همراه است.

سیستم آموزشی کشور هلند

سیستم آموزشی هلند در دوره ابتدایی

دوره ابتدایی برای کودکان 4 تا 12 سال برنامه ریزی شده و از 5 سالگی شرکت در آنها اجباری است.

مدارس ابتدایی دو زبانه

بیشتر مدارس ابتدایی همچنان به زبان هلندی تدریس می کنند اما مدارس دو زبانه نیز وجود دارند. در این مدارس 30 الی 50 درصد وقت تدریس به آموزش انگلیسی اختصاص دارد (از 4 سالگی). این سبک تدریس در حال حاضر با استفاده از 19 مدرسه ابتدایی در هلند در حال تحقیق و بررسی است.

سیستم آموزشی هلند در دوره متوسطه

در 12 سالگی کودکانه به یکی از مدارس دوره متوسطه زیر وارد می شوند:
• آموزش متوسطه فنی حرفه ای مقدماتی (vmbo) – دوره 4 ساله
• آموزش متوسطه عمومی (havo) – دوره 5 ساله
• آموزش پیش دانشگاهی (vwo) – دوره 6 ساله

مدارس متوسطه دو زبانه

دبیرستان های دو زبانه بسیاری در هلند وجود دارند. در این مدارس حداقل 50% از دروس به زبان انگلیسی تدریس می شوند. دوره متوسطه و یا دبیرستان در هلند 6 ساله است که در انتها مدرک VWO به فارغ اتحصیلان اعطا می شود و می توانند برای ادامه تحصیل در هلند وارد دانشگاه شوند .اگر دانش آموزان فقط 5 سال دبیرستان را بخوانند موفق به اخذ مدرک HAVO می شوند و برای ادامه تحصیل می توانند وارد مدارس عالی حرفه ای HBO شوند .دانشجویانی که سال‌ اول‌ مدارس‌ عالی حرفه ‌ای را بگذرانند ، می‌ توانند وارد سال‌ اول‌ دانشگاه‌ شوند .
دانش آموزانی که فقط 4 سال متوسطه را بخوانند مدرک MAVO دریافت می کنند و اگر این 4 سال در یک رشته بخصوص و حرفه ای بوده موفق به اخذ VBO می شوند . این گروه می توانند برای ادامه تحصیل در هلند دوره های آموزشی حرفه ای پیشرفته Middelbaar Beroepsonderwijs (MBO) چهار ساله را بگذارنند ودر پایان مدرک دیپلما یا همان MBO دریافت کنند .

سیستم آموزشی هلند آموزش فنی حرفه (VET)

اصطلاح هلندی برای آموزش فنی حرفه ای middelbaar beroepsonderwijs است که به طول خلاصه آن را mbo می نامند. دوره آموزش فنی حرفه ای مقدماتی نیز voorbereidend middelbaar beroepsonderwijs نام دارد (vmbo).
70 کالج مختلف در این دوره وجود دارند.
• کالج های ROC دوره های فنی حرفه ای در اقتصاد، فناوری، خدمات اجتماعی، درمانی و آموزش بزرگسالان ارائه می دهند.
• کالج های کشاورزی دوره هایی در فناوری غذا و کشاورزی ارائه می دهند.
• کالج های فنی حرفه ای تخصصی دوره هایی در رشته هایی خاص از صنعت مانند طراحی گرافیکی، قصابي، نقاشی خانه و مبلمان و همینطور حمل و نقل ارائه می دهند.

مدت و سطوح

طول دوره های فنی حرفه ای از 6 ماه تا 4 سال متغییر است. چهار سطح آموزش فنی حرفه ای وجود دارد:
• سطح 1: سطح ورودی
• سطح 2: آموزش فنی پایه
• سطح 3:آموزش کاملا حرفه ای
• سطح4:آموزش تخصصی و مدیریت سطح متوسط

دوره های آموزش فنی حرفه ای دو روش مختلف نیز دارند:

  1. روش مدرسه محور (BOL) 
  2. روش کار محور (BBL)

روش کار محور اجباری است و تنها توسط شرکت های آموزشی شناخته شده ارائه می شود.

سیستم آموزشی هلند در آموزش عالی
دو نوع آموزش عالی در هلند وجود دارد:

  1. تحقیقات محور
  2. کار محور

• تحصیلات تحقیق محور توسط دانشگاه های تحقیقاتی سنتی ارائه می شود (WO).
• تحصیلات عالی حرفه ای توسط دانشگاه های علوم کاربردی ارائه می شود (HBO).
دوره های ارائه شده در دانشگاه های علوم کاربردی دانشجویان را برای حرفه هایی خاص آماده می کنند و عملی تر هستند. این دانشگاه ها مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهند.
دوره های ارائه شده در دانشگاه های تحقیقاتی بر جنبه های نظری دروس تمرکز دارند و دانشجویان را برای انجام تحقیقات مستقل آماده می کنند. این دانشگاه ها مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهند.

بیا حرف برنیم!

ما اینجا هستیم تا به هر گونه سوالی که ممکن است در مورد خدمات ما داشته باشید پاسخ دهیم. به ما پیام دهید و ما در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد.

instagram

Powered by TWChat

به کمک نیاز دارید؟