درباره ی انگلیس

پرچم انگلیس - گروه مشاوره آوان

انگلیس در جنوب جزیره بریتانیای کبیر و قسمت شمال غربی اروپا قراردارد. مساحت انگلستان نزدیک به 245000 کیلومتر مربع می باشد که از سواحل شمالی در اسکاتلند تا جزایر سیلی (Scilly) در جنوب غربی انگلیس امتداد یافته است. انگلستان از چهار پادشاهی انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی تشکیل شده است. پایتخت انگلستان شهر لندن می باشد،این کشور حدود 63 میلیون نفر جمعیت دارد ( انگلیس 53 میلیون، اسکاتلند 5.3 میلیون، ویلز 3 میلیون و ایرلند شمالی 1.8 میلیون نفر)، پایتخت انگلیس شهر لندن، پایتخت ویلز شهر کاردیف ، پایتخت اسکاتلند شهر ادینبورو و شهر بلفاست پایتخت ایرلند شمالی میباشد. واحد پولی انگلیس پوند میباشد و زبان رسمی آن انگلیسی است ولی زبان های رسمی دیگری نظیر ویلزی و اسکاتلندی و بومی اسکاتلندی (Gaelic) وجود دارد .
انگلیس مهم‌ترین از ایالات بریتانیا است. این کشوراز شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز همجوار است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره‌ای و کشور فرانسه جدا می‌کند.
چهار ناحیه منحصر به فرد تاریخی تحت سلطه سیاسی و اقتصادی بریتانیا کبیر هستند که شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می‌باشند.