بنابر اطلاعیه صادر شده از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۳۹۹/۰۷/۰۶، بر اساس مقررات جاری، کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور، ملزم به اخذ مهر اجازه خروج دانشجویی از نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌باشند.

متن کامل اطلاعیه

‎بسمه تعالی

‎بر اساس مقررات جاری، کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور، ملزم به اخذ مهر اجازه خروج دانشجویی از نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور می‌باشند.

‎در همین چارچوب موکدا از همه عزیزان دانشجو تقاضا می‌گردد پس از ثبت درخواست در سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی (میخک)به نشانی: MIKHAK.MFA.IR ، نسبت به اخذ مهر خروج دانشجویی از نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور اقدام نمایند.

‎شایان ذکر است دانشجویانی که بدون اخذ مهر اجازه خروج دانشجویی از نمایندگی‌ها، به میهن اسلامی سفر نموده اند و مستقیما به وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه کرده اند دچار سرگردانی شده و از یک سو باعث نارضایتی ایشان و از سوی دیگر گلایه مندی سازمان‌های مرتبط را موجب گردیده است.

وزارتین مذکور نیز اعلام نموده اند امکان صدور معرفی نامه خروج یکبار دانشجویی به پلیس گذرنامه نیروی انتظامی‌برای دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور حسب مقررات میسر نمی‌باشد.

‎اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه

لینک خبر : کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *