اطلاعیه تمدید مهر خروج دانشجوئی برای دانشجویانی که گذرنامه آنان ممهور به مهر خروج دانشجویی لغایت ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ می‌باشد

تمدید مهر خروج دانشجوئی برای دانشجویانی که گذرنامه آنان ممهور به مهر خروج دانشجویی لغایت ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ می‌باشد

با عنایت به استمرار شیوع کووید 19 در اکثر کشورهای جهان، به اطلاع می رساند برخی کشورها در ادامه اجرای پروتکل های بهداشتی هرگونه ورود و سفر به کشور خود را تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام داشته و تأکید نموده اند برای دانشجویان خارجی کلاس های درسی و آموزشی به صورت آنلاین برگزار می‌گردد. بر این اساس به منظور تسهیل در تمدید مهر خروج دانشجویی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور که بیش از چهار ماه از تاریخ بازگشت آنان به کشورمان می‌گذرد و موفق به خروج از کشور نگردیده اند، مذاکرات و رایزنی‌های گسترده و سازنده ای با مسئولین ذیربط به عمل آمد که در نهایت پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا با تمدید مهر اجازه خروج دانشجویی قبلی بدون نیاز به مراجعه حضوری به مراجع ذیربط تا تاریخ ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ موافقت نمود و این موضوع به مبادی خروج از کشور اعلام گردیده است.

خاطرنشان می سازد براساس مقررات موجود، حداقل مدت زمان اقامت در کشور محل تحصیل برای تطبیق ارزشیابی مدارک خارجی دانشجویان دو سوم مدت تحصیل آنها می‌باشد و لازم است که دانشجویان این مقررات را در سامانه‌های وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمده است مدنظر قرار دهند.

همچنین تأکید می‌گردد که کلیه دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور قبل از اتمام مهلت قانونی اقامت خود در کشور های مربوطه نسبت به مراجعت به دانشگاه محل تحصیل خود اقدام نمایند.

ضمنا متقاضیان محترم میتوانند از تاریخ 1399/5/1 با مراجعه به سایت queue.mfa.ir نسبت به ثبت نام و درخواست نوبت دهی اینترنتی جهت امور کنسولی  اقدام نمایند.

سامانه” پاسخگویی به پرسش های ایرانیان خارج از کشور” از تاریخ 1399/06/01 به آدرس porsesh.mfa.ir بر روی بستر اینترنت راه اندازی گردیده است. در مرحله اول، هموطنان گرامی می‌توانند پرسش ها و تقاضاهای گوناگون خود به منظور دریافت خدمات یا مشاوره کنسولی را بصورت کتبی از طریق این سامانه ارسال نموده تا کارشناسان خبره حقوقی و کنسولی وزارت امور خارجه نسبت به بررسی، پاسخگویی و  ارائه راهنمایی‌های لازم اقدام نمایند.

اداره کل کنسولی وزارت امور خارجه

لینک خبر : کلیک کنید
لینک خبر : کلیک کنید
لینک خبر : کلیک کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *